با ما تماس بگیرید : 09120046365

بازاریابی درون گرا یا ربایشی (Inbound Marketing)

بازاریابی درون گرا یا ربایشی (Inbound Marketing)
14اکتبر

بازاریابی به واسطه اهمیت بسیار زیادی در دنیای امروز دارای تنوع بسیار بالایی است‌. یکی از انواع بسیار پرطرف ‌دار بازاریابی ‌ها با نام بازاریابی درون ‌گرا شناخته می‌شود که در واقع نوعی روان‌شناسی است. در این روش بازاریابی سعی می‌شود تا تمام نیاز های افراد به‌ خوبی شناسایی و مرتفع شود تا افراد با پای خود به سمت خرید از یک برند روی بیاورند یا از یک خدمت استفاده کنند. این بازاریابی به واسطه ویژگی ‌های شگفت ‌انگیزش امروزه مورد توجه بسیاری از بازاریابان قرار گرفته و افراد بسیار زیادی از این نوع بازاریابی بهره می‌برند تا بتوانند محصولات خود را بفروشند و یا خدمات خود را به دیگران بشناسانند.

این بازاریابی با نام‌ های دیگری مانند اینباند مارکتینگ، بازاریابی ربایشی، و یا بازاریابی جاذبه‌ای نیز شناخته می‌شود. تمامی این عبارت ها به ما کمک می‌کند تا متوجه شویم که روش کار این نوع بازاریابی چگونه می‌باشد. در بازاریابی درون ‌گرا شما در واقع به‌جای این ‌که افراد را به سمت خود جذب کنید سعی می‌کنید که با پاسخ به نیاز های آن‌ ها باعث شوید که افراد خود به‌ خود به سمت شما بیایند. این‌ موضوع هم به شما و هم به مشتریانتان کمک می‌کند تا اعتماد سازی خوبی میان شما شکل بگیرد زیرا این مشتریان هستند که به سراغ شما آمده‌اند و شما در واقع تلاش خاصی برای جذب افراد به سمت خود نکرده‌اید و آن ‌ها را به سمت بزور به سمت خرید از محصولات خود نکشانده‌اید. این استراتژی به شما کمک می‌کند تا برای مخاطب ارزش قائل شوید و همین ارزش می‌تواند در نهایت باعث فروش بیشتر محصولات شما شود.

بازاریابی درون گرا چیست و از چه طریق می‌توانیم این بازاریابی را پیاده کنیم؟

توجه نمایید که در بازاریابی ربایشی و یا درون‌گرا شما از ابزار های متفاوتی بهره می‌برید تا به ‌جای این‌ که به  جلب توجه مشتری بپردازید باعث شوید که آن‌ ها به واسطه اقدامات مناسب شما و اطلاعات به ‌درد بخور شما به سمت شما جذب شوند. در این روش مخاطب به‌ طور طبیعی هنگام نیاز به سراغ شما می‌آید و همین موضوع می‌تواند باعث شود که تعداد بسیار بالایی از افرادی که به سمت شما جذب شده‌اند در نهایت به مشتریان شما تبدیل شوند. در این بازاریابی شما به سراغ مشتری نمی‌روید بلکه با انجام اقدامات مناسب و سیاست ‌های درست نظر مشتری را به سمت خود جلب می‌کنید و همین موضوع باعث می‌شود که مشتری حس خوبی از ارتباط گرفتن با شما داشته باشد. همواره تبلیغ‌ های بسیار زیاد می‌تواند احساسات منفی را به مشتریان شما القا کند. در این زمینه بازاریابی درون ‌گرا می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید بدون هیچ‌ گونه مشکلی افراد را به سمت خود جذب کنید. در این نوع بازاریابی شما می‌توانید با استفاده از ابزار های گوناگونی مثل محتوای متنی، محتوای تصویری، محتوا های صوتی، پادکست ‌ها، انیمیشن ‌ها، ایمیل ‌های مناسب، فعالیت در شبکه‌ های اجتماعی، ویدئو های کاربردی، افراد را به سمت خودتان جذب کنید. توجه نمایید که شما می‌توانید در این روش بدون هیچ‌ گونه مشکلی و از طریق روش ‌های روان‌شناسی شده افراد را به مشتریان خود تبدیل کنید.

مزایای استفاده از بازاریابی درون‌ گرا

شما با استفاده از بازاریابی درون ‌گرا از مزایای بسیار زیادی بهره‌مند می‌شوید. مزیت اول این است که شما با استفاده از روش ‌های روان‌شناسی شده افراد را به سمت خود جذب می‌کنید. این ‌موضوع به شما کمک می‌کند تا درصد موفقیت خود را بالاتر ببرید و افراد بیشتری را به مشتریان خود تبدیل کنید. توجه نمایید که شما در بازاریابی درون ‌گرا نیاز های افراد را به ‌خوبی شناسایی می‌کنید و دقیقاً متناسب با نیاز های افراد اقدام می‌کنید. این‌موضوع باعث می‌شود که حس اعتماد سازنده‌ای میان شما و مشتریانتان شکل بگیرد که همین حس اعتماد در آینده کسب‌ و کار شما تاثیر بسیار زیادی دارد و می‌تواند باعث شود که مشتریان بسیار زیادی برای خرید دوباره از شما اقدام کنند. توجه نمایید که این روش بازاریابی به دلیل این ‌که مشکلات بازاریابی سنتی را ندارد امروزه به یکی از روش ‌های بسیار پرطرف‌دار تبدیل ‌شده و هر روز افراد بسیار زیادی از بازاریابان از این روش بهره می‌برند. شما در این روش در واقع بدون این ‌که برای فروش محصولات خود اقدام می‌کنید محصولات خود را می‌فروشید. افراد در واقع تنها به دلیل نیاز های اصلی خودشان از شما خرید می‌کنند که همین موضوع می‌تواند کیفیت محصولات شما را در دید آن‌ ها بالاتر ببرد و باعث شود که افراد تصور کنند محصولی که از شما خریده بودند صد در صد نیاز آن‌ ها را برطرف کرد. است‌. همین موضوع می‌تواند باعث شود که محصول شما تا حد بسیار زیادی به ‌عنوان یک محصول مناسب در جامعه بیرون شناسانده شود.

متد و استراتژی‌ های بازاریابی درون ‌گرا

بازاریابی درون ‌گرا درست مانند هر روش دیگری دارای متد های گوناگونی می‌باشد که شما باید با استفاده از این متد ها میتوانید با دقت بسیار بالا افراد را به سمت خودتان جذب کنید. شما با به‌ کارگیری این متد ها می‌توانید مطمئن باشید که محصولات شما در سریع‌ترین زمان به فروش می‌رسند و باعث جلب رضایت مشتری می‌شوند.

متد جذب 

شما در این متد در واقع کاری می‌کنید تا افراد هنگام دیدن محتوا ها و یا محصولات شما به سمتتان جذب شوند. شما تنها نمی‌خواهید که افراد به‌ عنوان بازدید کننده به کانال‌ ها و یا سایت ‌های شما سر بزند بلکه توقع دارید که افرادی که به سایت شما سر می‌زنند در نهایت محصول شما را خریداری کنند و یا از خدمات شما بهره ببرند. شما برای جذب می‌توانید تبلیغات درستی را داشته باشید و از ویدیو ها، شبکه ‌های اجتماعی، محتوا های گوناگون، وبلاگ ها، ایمیل، و زمینه ‌های دیگر بهره ببرید تا بتوانید در نهایت باعث جذب مخاطب خودتان شوید. توجه نمایید که روند جذب کردن شما به ‌طور کاملاً نامحسوسی انجام می‌گیرد تا مشتریان فکر کنند که این آن‌ ها هستند که به سراغ شما آمده‌اند.

متد تعامل 

بعد از این ‌که مشتریان به سمت شما جذب شدند، شما باید یک تعامل و یک ارتباط پایدار با آنان بسازید. افراد باید حس کنند که برای شما مهم هستند و شما برای احساسات آن‌ ها ارزش قائلید. شما باید در این زمینه با ارتباط گرفتن و تعامل مناسب با مشتریان خود آن ‌ها را در نهایت به سمت خرید از خود در بازاریابی درون ‌گرا جهت دهید. شما در این مرحله می‌توانید با استفاده از محتوا های هوشمندانه و اطلاعات مناسب وفاداری خود را به مشتریان خود ثابت کنید و باعث شوید که آن‌ ها نیز به برند و خدمات شما وفادار باشند. شما در این روش می‌توانید با استفاده از بازاریابی‌ های ایمیلی، روش های تعامل کننده، و اتوماسیون ‌های بازاریابی و موارد دیگر این تعامل را با مشتریان خود بسازید.

متد خوشحالی و رضایت 

بعد از این ‌که در بازاریابی درون ‌گرا شما تعامل مثبتی با مشتریان خود داشتید می‌توانید مرحله لذت را برای مشتریان خود داشته باشید. شما در این مرحله تضمین می‌کنید که مشتریان و افرادی که از محصولات شما خرید کرده‌اند از آن‌ ها راضی هستند و رضایت آن ها باقی خواهند ماند. این افراد نه‌ تنها از کیفیت محصولات شما راضی هستند بلکه از نحوه خدمات ‌دهی شما نیز حس خوبی دارند و همین موضوع می‌تواند مرحله و متد لذت را برای مشتریان شما داشته باشد. شما باید از پشتیبانان خود بخواهید که مانند یک مشاور برای مشتری باشند و سعی کنند تا تمام تلاش خود را بکند تا تمام نیاز های مشتریان را جدی بگیرند و به تمام سوالات و ابهامات ذهنی آن‌ ها پاسخ دهند تا در نهایت این مشتری باشد که حس می‌کند فرد مهمی است و احساسات او حتی در زمینه خرید و فروش نیز مهم هستند. شما در این زمینه می‌توانید محتوا های مناسبی را برای آن‌ ها بفرستید و با استفاده از روش‌ های گوناگونی حس خوبی در آن ‌ها ایجاد کنید. داشتن مکالمات سازنده در زمینه تاثیر گذار است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.