با ما تماس بگیرید : 09120046365

محتوا چیست؟ سیر تا پیاز محتوا

محتوا چیست؟ سیر تا پیاز محتوا
03اکتبر

محتوا چیست؟ بدون شک اکثر افرادی که این پست را می خوانند، تا حدی با مفهوم محتوا آشنایی دارند. واژه ای که پس از رقابتی شدن فضای کسب و کار در بستر وب، موتور های جستجو و شبکه های اجتماعی بیش از پیش بر سر زبان ها افتاد. تولید محتوا چه مزیتی دارد؟ استفاده از محتوای مناسب در کسب و کارها میتواند چه سودی داشته باشد؟ تولید محتوا چگونه می تواند در تبلیغات کسب و کار شما مفید باشد؟ آیا شما نیز به دنبال بهره مندی از خدمات تولید محتوا هستید؟  با ما همراه باشید. در این بخش از مقاله به بررسی اهمیت تولید محتوا خواهیم پرداخت و اطلاعات مفیدی در مورد محتوا چیست، در اختیار شما قرار می گیرد.

محتوا چیست؟ محتوا که در زبان انگلیسی به آن content  گویند به اطلاعات و پیام هایی اطلاق می شود که در قالب متن، ویدیو، صوت در اختیار کاربر قرار می گیرد. همه ی ما به خوبی می دانیم که برای رشد و پیشرفت یک کسب و کار تا چه اندازه ای نیازمند تبلیغات هستیم. در دنیای مدرن امروزی برای اینکه بتوانیم به موفقیت دلخواه دست یابیم باید به روش های تبلیغاتی مدرن توجه ویژه ای داشته باشیم.

یکی از روش های تبلیغاتی جدید، تبلیغات اینترنتی می باشد. برای این نوع از تبلیغات ما نیازمند محتوای خوب در مورد کسب و کار خود هستیم. محتوای تولید شده می تواند به طور دقیق و کامل اطلاعات مفیدی در مورد برند ما در اختیار کاربر قرار داده و آنها را به سوی خود جلب کند. محتوایی که در وب سایت رسمی یا اینستاگرام یک کسب و کار درج میشود، نه تنها می تواند راهنمای جامعی در مورد کسب و کار در نظر گرفته شود بلکه با کارایی مطلوب می تواند سبب افزایش رتبه ی ما در گوگل یا اینستاگرام می گردد.

1محتوا چیست

انواع محتوا چیست؟

محتوای تولید شده دارای انواع مختلف است. با توجه به شرایط موجود شما می توانید از کاربرد انواع آن بهره مند شوید. به عنوان مثال برای بازاریابی اینترنتی در اینستاگرام نیازمند تولید محتوای ویدیویی هستیم، در حالی که برای افزایش رتبه ی وب سایت خود در گوگل نیازمند تولید محتوای متنی می باشیم. از انواع محتوا می توان موارد زیر را نام برد:

 • محتوا متنی
 • محتوا گرافیکی
 • محتوا ویدیویی
 • محتوا الکترونیک
 • محتوا صوتی

با توجه به نیازهای موجود می توان از مزیت هر کدام از روش های یاد شده، بهره مند شد. کارایی و کیفیت این نوع از محتواها یکسان نمی باشد ولی بدون شک هرچه خلاقیت و جذابیت بیشتری در ارائه و تولید آنها در نظر گرفته شود، حتما کارایی مطلوبی خواهد داشته و تاثیر گذاری آنها بیشتر خواهد بود. قرار است برای تولید محتوا هزینه کنید، پس حتما مراکز معتبر را برای دسترسی به محتوای مناسب انتخاب کنید.  حال که با تعریف محتوا آشنا شده ایم، نگاهی به مزیت آن در بخش بعدی خواهیم انداخت.

2 انواع محتوا چیست

مزیت محتوا چیست

مهمترین مزیت محتوا چیست؟ به هیچ وجه از مزیت تولید محتوا غافل نباشید. اگر به دنبال تبلیغات اینترنتی هستید باید محتوای مطلوب را تولید کرده و در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. امرزه شرکت های مختلفی در سراسر جهان به دنبال بهره مندی از مزیت تولید محتوا هستند. تا زمانیکه اینترنت در زندگی ما نقش برجسته ای دارد، بدون شک یک محتوای خوب نیز می تواند کارایی مطلوبی داشته باشد. شما می توانید در قالب یک محتوای خوب هم کسب و کار خود را معرفی کنید و هم مخاطبان را برای خرید از محصولات خود، جذب کنید. از مهمترین مزیت محتوا می توان موارد زیر را نام برد:

 • اهرم تبلیغات اینترنتی و آنلاین
 • امکان ارائه ی اطلاعات کامل در مورد کسب و کار
 • امکان جذب مشتریان بالقوه
 • امکان تبادل بیشتر با مخاطبان
 • افزایش رتبه در گوگل
 • در اولویت قرار گرفتن توسط الگوریتم های گوناگون در فضای مجازی

امروزه دیگر اجتناب از محتوا، امری غیر ممکن است. هر کسب و کاری که به دنبال موفقیت و پیشرفت است به خوبی می داند باید اصول و دستورالعمل های لازم را برای تولید محتوای مناسب به خوبی در اولویت قرار دهد.

3مزیت محتوا چیست

هزینه ی تولید محتوا

هزینه ی تولید محتوا چقدر است؟ برای تولید محتوا هزینه ای که پرداخت می شود، متناسب با عوامل و شرایط زیاد، متفاوت است. به همین دلیل نمی توان یک نرخ ثابتی را برای  تولید محتوا در نظر گرفت. امروزه شرکت های مختلفی در ارائه ی خدمات تولید محتوا فعالیت دارند ولی آیا می توان با اطمینان کافی هر شرکتی را انتخاب کرد؟ توجه کنید هرگاه هزینه ی بسیار کمتری برای تولید محتوا از شما درخواست می شود، به کیفیت نهایی مشکوک باشید زیرا هیچ ارزانی، بی دلیل نخواهد بود. هزینه ی تولید محتوا به عوامل مختلف وابسته است که از مهمترین آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 • کیفیت
 • کارایی
 • نوع محتوا
 • مقدار
 • استانداردهای به کار رفته برای تولید

هزینه ی تولید محتوای گرافیکی و ویدیویی در مقایسه با  محتوا متنی به مراتب زیاد است.  قرار است از مزیت محتوا بهره مند شده و در پیشرفت و گسترش کسب و کار خود گام موثری بردارید، به همین دلیل حتما کیفیت مطلوب را در اولویت قرار دهید. تا بتوانید از کارایی آن راضی باشید.

هدف از تولید محتوا

هدف از انتخاب و تولید محتوا چیست؟ همه ی کسب و کارها در حوزه ی تولید یا ارائه خدمات خاص فعالیت دارند.  حال به منظور دسترسی به مشتریان بالقوه یا ایجاد تبادل مطلوب با مشتریان فعلی نیازمند تبادل مناسب هستیم. در حال حاضر اینترنت توانسته است در زندگی ما نقش بسیار مهمی داشته باشد. به همین دلیل بهره مندی از اینترنت برای تبلیغات کسب و کار ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مهمترین هدف از تولید محتوا، موفقیت در تبلیغات آنلاین است. شما می توانید در قالب یک محتوای مناسب، به راحتی مخاطبان خود را جذب کرده و اطلاعات مفیدی در اختیار آنها قرار دهید.

اگر چه برای بهره مندی از مزیت محتوا، در ابتدای کار نیازمند پرداخت هزینه هستید، ولی ارزش آن را دارد زیرا در کوتاهترین مدت زمان، می توانید از مزیت آن به مقدار زیاد بهره مند شده و به سود کلانی دست یابید. ما در هر شغلی که فعالیت داریم نیازمند فروش محصول یا خدمات خاص هستیم، استفاده از محتوا به ما اجازه می دهد که با مخاطب تبادل خوبی داشته و به فروش دلخواه دست یابیم.

4تولید محتوا چیست

باید و نبایدهایی مورد  تولید محتوا

برای تولید محتوا لازم است باید و نبایدهای بسیاری در اولویت قرار گیرد. در غیر این صورت نمی توانیم از کارایی آن به طور کافی بهره مند شویم. الگوریتم های به کار رفته در اینستاگرام، گوگل و … با توجه به معیارهای خاص، به پیچ و سایت ها امتیاز می دهند. اگر محتوای تولید شده برای یک صفحه ی اینستاگرامی یا یک وب سایت به طور دقیق به دستورالعمل های موجود، توجه داشته باشد در این صورت می توانید از تبلیغات رایگان نیز بهره مند شوید. به عنوان مثال برای تولید محتوای متنی لازم است سئو به طور دقیق اجرا شود.

در این بخش از مقاله سعی کردیم اطلاعات مفیدی در مورد محتوا چیست، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اگر شما نیز به دنبال پیشرفت و تبلیغات در دنیای مدرن هستید، از مزیت تولید محتوا غافل نباشید. کیفیت محتوای تولید شده به مقدار بسیار زیادی می تواند در تبلیغات کسب و کار شما تاثیر گذار باشد. زمانی که مخاطب از تماشای یک ویدیوی مربوط به حرفه ی خاص لذت می برد و اطلاعات مفیدی به دست  می آورد، بدون شک جذب شده و می تواند به مشتری دائمی تبدیل شود. محتوا اطلاعات با ارزشی است که در مورد یک کسب و کار در اختیار مخاطب قرار میگیرد. به همین دلیل هرچه جذاب باشد، کارایی و اثر بخشی آن نیز بیشتر خواهد بود. به منظور بهره مندی از خدمات تولید محتوا با ما در ارتباط باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.